utorok 8. septembra 2015

Špeciálne Perky vo Fallout New Vegas

Špeciálne Perky

Tieto perky súvisia s niektorými výzvami, ktoré splníte. V Pips-Boyi si môžete pozrieť rozličné Výzvy, ktoré na vás čakajú. Niektoré sú zobrazené hneď, niektoré sa zobrazia časom, keď spravíte niečo, čo si daná výzva vyžaduje.

Abominable (Odpornosť)
Spôsobujete väčšie poškodenie ohavám. Tento perk má až tri úrovne, čím väčšia, tým väčšie poškodenie ohavám v boji spôsobujete.
Pre prvú úroveň ich musíte zabiť 50, pre druhú 100 a pre tretiu 150 (celkovo, teda vždy o 50 viac). Za ohavy sa považujú Kentaury, Deathclawi, Noční sliediči, Rastlinné spóry a aj Duchárski ľudia (z prídavku Dead Money).Animal Control (Kontrola Zvierat)
Spôsobujete väčšie poškodenie zvieratám. Tento perk má až tri úrovne, čím väčšia, tým väčšie poškodenie zvieratám v boji spôsobujete.
Pre prvú úroveň ich musíte zabiť 50, pre druhú 100 a pre tretiu 150. Zabíjať stačí obyčajné zvieratá, ako sú kojoty, brahmini, gekoni, krysy, psy.

Beautiful Beatdown (Nádherná Nakladačka)
O 10% sa znižuje spotreba akčných bodov pri boji bez zbrane.
Najprv musíte splniť výzvu „A Fistfull of Hollars“, v rámci ktorej treba zabiť 42 nepriateľov bez zbrane. Potom treba splniť výzvu „Destroy Something not so beautiful“, ktorá sa vám sprístupní po tej predošlej a v rámci ktorej treba spôsobiť súhrn poškodení v bojoch bez zbrane nad 10000.

Bug Stomper (Zadupávač Chrobače)
Spôsobujete väčšie poškodenie hmyzu. Tento perk má až tri úrovne, čím väčšia, tým väčšie poškodenie hmyzu v boji spôsobujete.
Pre prvú úroveň musíte zabiť 50 chrobákov, pre druhú 100 a pre tretiu 150. K hmyzu patria cazadory, škorpióny, obrie mravce, modlivky a šváby.

Camel of the Mojave (Mohavská Ťava)
Nápoje potláčajú dehydratáciu a liečia vás efektívnejšie.
Splňte výzvu „...And Not a Drop to Drink“. Musíte sa napiť zo 100 vodných zdrojov, ako sa uvádza v popise Výzvy, no počíta sa jedine balená voda, špinavá, alebo čistá (Dirty Water, Purified Water), nepočíta sa pitie z rieky, ani Nuka-Cola, či alkohol.

Day Tripper
Chemikálie na vás pôsobia dlhšie.
Použite 25 návykových chemikálií (výzva „Day Tripper“).

Dine and Dish
Ako kanibal si môžete odkladať kúsky ľudských tiel do inventára, aby ste ich mohli zjesť neskôr.
Zjedzte 25 tiel, vďaka perku „Kanibal“ pri výzve „Dine and Dish“.

Fast Times
Účinok Turba trvá o 50% dlhšie.
20 krát použite Turbo. (výzva „Fast Times“).

Free Radical
Účinok RadAway je o niečo vylepšený.
20 krát použite RadAway. (výzva „Free Radical“).

Friendly Help (Priateľská Pomoc)
Slečna Šťastena a Záhadný Cudzinec sa pri ťahovom spôsobe boja objavujú častejšie.
Pre získanie tohto perku stačí splniť jednu z týchto dvoch výziev. Buď „He Moves in Mysterious Ways“ (Mysterious Stranger sa vám musí zjaviť 15 krát), alebo „Miss Fortune Son (or Daughter)“ (Miss Fortune sa vám musí zjaviť 15 krát).

Lord Death (Lord Smrť)
Získavate malý bonus k spôsobovanému poškodeniu pri boji so všetkými druhmi nepriateľov. Perk má tri úrovne.
Pre prvú úroveň splňte výzvu „Lord Death“ (treba zabiť 200 ľubovoľných nepriateľov), pre druhú úroveň splňte výzvu „Lord Death of Murder Mountain“ (treba zabiť 700 ľubovoľných nepriateľov) a pre tretiu úroveň splňte výzvu „Apocalypse Ain't Got Nothin' On Me“ (treba zabiť 1000 ľubovoľných nepriateľov).

Machine Head
Spôsobujete väčšie poškodenie robotom. Tento perk má dve úrovne, čím väčšia, tým väčšie poškodenie robotom v boji spôsobujete.
Pre prvú úroveň musíte zabiť 50 robotov, pre druhú 100. V podstate dvakrát splňte výzvu „Demise of Machines“. Perk by mal mať tri úrovne, ale po získaní tretej máte v Pip-Boyi stále uvádzané len úroveň 2.

Meat of Champions (Mäso Šampiónov)
Keď ako kanibal zjete mäso z mŕtvol pána Housea, prezidenta Aarona Kimballa, Kráľa (vodca Kingov vo Freeside) a Cézaraza, získate tento perk. Prostredníctvom neho získavate po každom jedení mäsa z obetí prostredníctvom perku kanibal dočasné vylepšenie Sily, Charizmy, Šťastia a Inteligencie (lebo vami prúdi energia šampiónov a tak získavate Silu prezidenta Kimballa, Charizmu Kráľa, Inteligenciu Cézara a Šťastie Housea).

Melee Hacker
Pri boji so zbraňami na blízko je váš útok rýchlejší. Perk má dve úrovne.
Najprv musíte splniť výzvu „Up Close“ a zabiť 50 nepriateľov zbraňami na blízko. Potom musíte splniť výzvu „Up Closer“ a zabiť ďalších 75 nepriateľov zbraňami nablízko. Potom pre prvú úroveň perku treba splniť výzvu „I can do it one handed“ a spôsobiť v boji s jednoručnými zbraňami nablízko poškodenie nad 10000. Pre druhú úroveň perku treba splniť výzvu „Two hands are better than one“ a spôsobiť v boji s obojručnými zbraňami na blízko poškodenie nad 10000.

Mutant Massacre (Mutantský Masaker)
Spôsobujete väčšie poškodenie mutantom. Tento perk má až tri úrovne, čím väčšia, tým väčšie poškodenie mutantom v boji spôsobujete.
Pre prvú úroveň musíte zabiť 50 mutantov, pre druhú 100 a pre tretiu 150.

Power Armor Training (Tréning Energozbroje)
Naučíte sa používať energozbroj.
Aby ste sa to naučili, splňte buď úlohu „Still in the Dark“, alebo úlohu „For Auld Lang Syne“.

Set Lasers for Fun (Nastaviť lasery pre zábavu)
Pri paľbe energetickými zbraňami máte o trošku väčšiu šancu na kritický zásah. Perk má dve úrovne.
Najprv musíte zvládnuť výzvu „Energetic“, v rámci ktorej treba zabiť 64 nepriateľov energetickými zbraňami. Potom sa vám sprístupnia ďalšie výzvy. Splňte výzvu „Set Lasers For Fun“, v rámci ktorej spôsobte nepriateľom poškodenie energetickými pištoľami nad 16000. Pre druhú úroveň tohto perku splňte výzvu „Beam (Weapon) Me Up“, v rámci ktorej spôsobte nepriateľom poškodenie energetickými puškami nad 25000.

Tough Guy (Tvrdý Chlapík)
Zosilneli vám kosti a vaše končatiny pri poškodení utrpia menšie poškodenie.
Musíte splniť výzvu „Tough Guy“, v rámci ktorej musíte mať 50 krát poškodené končatiny. Poškodené v zmysle ranené, takže krívate. Ak vám chýba pár zranení a chcete to urýchliť, môžete využiť medvedie pasce, nastavovať ich a nechať sa do nich chytať, hoci je to dosť masochistický spôsob získavania perku.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára