utorok 8. septembra 2015

Perky vo Fallout 3

Perky sú isté črty / vylepšenia / mutácie / bonusy, z ktorých si jeden vyberáte vždy pri postupe na novú úroveň. Jednotlivé perky sa vám sprístupňujú až na vyšších úrovniach. Niektoré perky sú podmienené istou úrovňou konkrétnej vlastnosti, alebo schopnosti. Aby ste si mohli zvoliť takýto perk, musíte mať tie hodnoty pevne získané, nie len dočasne zvýšené. Niektoré perky majú viac úrovní, čiže si ich môžete zvoliť viackrát a získať tak viacnásobný účinok.
Perky majú rozličné využitie a je len na vás, ktoré si vyberiete. Osobne sa mi najviac pozdávali perky Comprehension (z prečítaných kníh získate dva body k schopnostiam miesto jedného), Educated (pri každej novej úrovni získavate o 3 schopnostné body naviac), Intense Training (možnosť zvýšiť si o bod základnú vlastnosť, dá sa použiť až 10 krát). Ešte taký vhodný je Cyborg, pretože pridáva viacero bonusov naraz. Perky zvyšujúce rôzne schopnosti (Daddy´s Boy / Girl, Gun Nut, Thief, Little Leaguer, Scoundrel) mi prídu zbytočným plytvaním perkov.Perky 2. úrovne

Black Widow / Lady Killer (Čierna Vdova / Vrah Dám)
Ako muž si vyberáte Lady Killer a ako žena Black Widow. Tento perk vám poskytuje +10 %-tné poškodenie voči nepriateľom opačného pohlavia a pri rozhovoroch máte občas možnosť unikátnych odpovedí, kedy využijete svoj šarm a zvádzajte postavu opačného pohlavia. V hre je viac mužov ako žien, takže ak hráte za ženu, je tento perk celkom k úžitku.
Vyžaduje: -

Daddy´s Boy / Daddy´s Girl (Ockov chlapček / Ockove dievčatko)
Či chlapček, alebo dievčatko si samozrejme vyberáte podľa pohlavia vašej postavy, no účinok je vždy rovnaký. Získate +5 bodov k schopnostiam Veda a Medicína. Perk má 3 úrovne.
Vyžaduje: Inteligencia 4

Gun Nut (Blázon do zbraní)
Pridáva +5 bodov k Malým zbraniam a Oprave. Perk má 3 úrovne.
Vyžaduje: Inteligencia 4, Agilnosť 4

Intense Training (Intenzívny tréning)
Umožňuje vám zvýšiť si o jeden bod jednu zo základných vlastností. Perk má 10 úrovní. Veľmi užitočné.
Vyžaduje: -

Little Leaguer (Člen malej ligy)
Pridáva +5 bodov k Chladným zbraniam a Výbušninám.
Vyžaduje: Sila 4

Swift Learner (Bystrý žiak)
Pri každom získaní skúseností ich získate o 10 % naviac. Perk má 3 úrovne. Vzhľadom na to, že maximálna úroveň je 20 (30 ak máte prídavok Broken Steel) je tento perk dosť zbytočný, pokiaľ chcete hrať hru dlhodobo. Hodí sa, len ak chcete rýchlo prejsť hlavný príbeh a skončiť.
Vyžaduje: Inteligencia 4

Thief (Zlodej)
Pridáva vám +5 bodov k Plíženiu a Páčeniu. Perk má 3 úrovne.
Vyžaduje: Vnímanie 4, Agilita 4


Perky 4. úrovne

Child at Heart (Dieťa v Srdci)
Pridáva vám unikátne možnosti dialógov pri rozhovore s deťmi. Ak riešite veci mierovo a ak ste zvedavý na alternatívne možnosti, tak sa celkom hodí. No detí, napriek ich nesmrteľnosti, je v hre dosť málo.
Vyžaduje: Charizma 4

Comprehension (Chápanie)
Po prečítaní kníh získate k danej schopnosti nie 1 bod, ale 2. Veľmi užitočný perk.
Vyžaduje: Inteligencia 4

Educated (Vzdelaný)
Pri každom postupe na novú úroveň získate o 3 schopnostné body naviac, ktoré môžete rozdeľovať medzi vaše schopnosti.
Vyžaduje: Inteligencia 4

Entomologist (Entomológ)
Pri boji spôsobíte hmyzu (Šváby, Škorpióny, Obrie mravce) o 50% väčšie poškodenie.
Vyžaduje: Inteligencia 4, Veda 40

Iron Fist (Železná päsť)
Pridáva +5 bodov k Boju bez zbraní. Perk má 3 úrovne.
Vyžaduje: Sila 4

Scoundrel (Lapaj)
Pridáva +5 bodov k Rečníctvu a Obchodu. Perk má 3 úrovne.
Vyžaduje: Charizma 4


Perky 6. úrovne

Bloody Mess (Krvavý zmätok)
Pri boji spôsobujete všetkým typom nepriateľov o 5% väčšie poškodenie všetkými typmi zbraní. A máte väčšiu šancu, že zabití nepriatelia zomrú brutálnymi spôsobmi.
Vyžaduje: -

Demolition Expert (Demoličný Expert)
O 20% zvyšuje poškodenie, ktoré spôsobujete mínami a granátmi.
Vyžaduje: Výbušniny 50

Fortune Finder (Hľadač pokladov)
Získavate viac viečok z kontajnerov, skríň, krabíc a iných objektov s inventárom.
Vyžaduje: Šťastie 5

Gunslinger (Pištoľník)
Pri všetkých jednoručných zbraniach z kategórie Malé zbrane a Energetické zbrane máte pri ťahovom bojovom móde zvýšenú presnosť o 25%.
Vyžaduje: -

Lead Belly (Olovený žalúdok)
Zakaždým keď pijete vodu (ktorúkoľvek, z rieky, mláky, záchodovej misy), získavate o 50% menej radiácie. Zbytočný perk.
Vyžaduje: Odolnosť 5

Toughness (Pevnosť)
Vaša odolnosť voči poškodeniu sa zvýši o 10%.
Vyžaduje: Odolnosť 5


Perky 8. úrovne

Commando (Komando)
Pri všetkých obojručných zbraniach z kategórie Malé zbrane a Energetické zbrane máte pri ťahovom bojovom móde zvýšenú presnosť o 25%.
Vyžaduje: -

Impartial Meditation (Nestranná meditácia)
Pokiaľ bude vaša Karma neutrálna, tak budete mať +30 bodov naviac k Rečníctvu. Aj pokiaľ túžite byť neutrálny, je to dosť zbytočný perk vzhľadom na iné možnosti presviedčania, či opakovanie pokusov pomocou nahratia uloženej pozície.
Vyžaduje: Charizma 5

Rad Resistance (Radiačná Odolnosť)
Vaša odolnosť voči radiácii bude zvýšená o 25%. Vzhľadom na to, že máte protiradiačné chemikálie a v prípade potreby môžete použiť protiradiačný oblek, je to zbytočný perk.
Vyžaduje: Odolnosť 5

Scrounger (Chmaták)
Tak ako pri perku Fortune Finder nájdete viac viečok, tak s týmto perkom nájdete v krabiciach viac munície.
Vyžaduje: Šťastie 5

Size Matter (Na veľkosti záleží)
Pridá vám 15 bodov k schopnosti Veľké zbrane. Perk má 3 úrovne.
Vyžaduje: Odolnosť 5

Strong Back (Silný chrbát)
Unesiete o 50 kíl výbavy naviac. Celkom užitočné pre postavy s nízkou silou, no hodí sa aj pre silákov, nie je na škodu uniesť viac vecí, ktoré potom možno predať. No záleží od štýlu vášho hrania.
Vyžaduje: Sila 5, Odolnosť 5


Perky 10. úrovne

Animal Friend (Priateľ zvierat)
Zvieratá na vás nebudú útočiť. Za zvieratá sa považujú len psy, brahmini, yao guai a krysy. Perk má 2 úrovne. Na druhej úrovni perku vám zvieratá v okolí prídu na pomoc v boji, no nie proti iným zvieratám. Je síce pohodlné, keď sa pri cestách pustinami nemusíte zaoberať otravnými zvieratami, ale zas okrem Yao Guaiov pre vás ostatné už na mierne vyšších úrovniach nepredstavujú žiadnu hrozbu, naozaj len otravu. Takže perk treba zvážiť. Druhú úroveň by som už iste nedával.
Vyžaduje: Charizma 6

Finesse (Vycibrenosť)
Zvyšuje vašu šancu na kritický zásah pri boji o 5%.
Vyžaduje: -

Here and Now (Tu a teraz)
Okamžite postúpiť na ďalšiu úroveň, ako keby ste normálne, poctivo zbierali skúsenosti. Opäť si teda rozdelíte schopnostné body a vyberáte ďalší perk na ďalšej úrovni. Ak sa extra neponáhľate, zbytočne týmto prídete o perk.
Vyžaduje: -

Mister Sandman (Pán Uspávač)
V plížení môžete zabiť spiacu postavu. Proste sa priplížite a keď kliknete na postavu, máte na výber „kradnúť“, alebo „zavraždiť“. Nech zabijete akúkoľvek postavu, tak prekvapivo nestrácate žiadnu karmu (jedine, pokiaľ ste odhalený /Detected/ počas plíženia). Môžete takto vraždiť postavy v mestách, inde nenarazíte často na spiacich nepriateľov, tak použiteľnosť perku je na zváženie.
Vyžaduje: Plíženie 60

Mysterious Stranger (Záhadný cudzinec)
Pri boji ťahovým spôsobom je šanca, že sa vám na pomoc objaví záhadný cudzinec. Je to týpek vyzerajúci ako starý detektívi a je vyzbrojený extra silným magnumom. Skôr zábavka, než užitočný perk.
Vyžaduje: Šťastie 6

Nerd Rage! (Zúrivosť šprta!)
Keď vám život klesne pod 20% z jeho maxima, tak sa vám sila zvýši na 10 a získate 50% k odolnosti voči poškodeniu. Znie to síce dobre, ale drvivá väčšina sa zrejme pri boji lieči Stimpackmi a netúži behať s nízkym životom do zúrivých bojov.
Vyžaduje: Inteligencia 5, Veda 50

Night Person (Osoba Noci)
V noci získavate bonus +2 body k Inteligencii a k Vnímaniu. Stačí, aby bola noc, je jedno, či ste vonku, alebo vnútri.
Vyžaduje: -


Perky 12. úrovne

Cannibal (Kanibal)
Môžete jesť mäso mŕtvych ľudí a ghulov. V plížení si proste odhryznete a obnovíte si o 25 bodov zdravie, získate 2 body ožiarenia a 1 bod zlej karmy. Ak vás pri kanibalizme prichytí iná dobrá postava, môže sa stať nepriateľskou. Zbytočnosť.
Vyžaduje: -

Fast Metabolism (Rýchly metabolizmus)
Zvyšuje účinnosť Stimpackov o 20%.
Vyžaduje: -

Life Giver (Životodarca)
Zvýši vám život o 30 bodov.
Vyžaduje: Odolnosť 6

Pyromaniac (Pyromaniak)
So zbraňami využívajúcimi oheň spôsobíte o 50% viac poškodenia. Patrí sem Plameňomet (Flamer), Shiskebab a schopný Heavy Incinerator (z prídavku Broken Steel). Treba zvážiť užitočnosť, poskytuje dobrý bonus, no na obmedzenú škálu zbraní.
Vyžaduje: Výbušniny 60

Robotic Expert (Robotický expert)
Pri boji s robotmi im spôsobujete o 25% väčšie poškodenie. Ak sa k nim priplížite, môžete ich okamžite deaktivovať.
Vyžaduje: Veda 50

Silent Running (Tichý beh)
Môžete behať pri plížení bez penalizácie. Proste na vás platí pri behu to isté, čo pri chôdzi. Ak aj nehráte čisto na plíženie, je to dosť užitočná vec, značne uľahčí hranie, ak využívate plíženie. Tiež získate +10 bodov k Plíženiu.
Vyžaduje: Agilita 6, Plíženie 60

Sniper (Ostreľovač)
Máte o 25 % väčšiu šancu zasiahnuť nepriateľa do hlavy, pokiaľ na ňu namierite pri ťahovom súboji. Každý zásah do hlavy spôsobuje väčšie poškodenie, takže je to celkom šikovný perk.
Vyžaduje: Vnímanie 6, Agilita 6


Perky 14. úrovne

Adamantium Skeleton (Adamantiová kostra)
Vaše končatiny utrpia o 50% menej poškodenia.
Vyžaduje: -

Chemist (Chemik)
Účinok chemikálií trvá dvojnásobne dlhšie. Platí na alkohol, drogy, Med-X, Mentats, Buffout.
Vyžaduje: Medicína 60

Contract Killer (Nájomný zabijak)
Z každej „dobrej“ postavy, ktorú zabijete, môžete vziať jej ucho. Ucho môžete získať, len keď priamo zabijete osobu vy. Po prijatí tohto perku dostanete list, kde je kupec uší, za každé dostanete 10 viečok a zlú karmu. Je na štrotovisku, sprístupní sa vám tam nová miestnosť, v ktorej je Daniel Littlehorn. Veľa sa od neho nedozviete, len prostý fakt, že vy zabíjate a on kupuje. Okrem pár tulákov v pustinách by ste museli zabíjať ľudí v mestách a ani ich nie je tak veľa, ak by ste predsa len boli šialení zabijaci, takže tento perk nemá veľké využitie.
Vyžaduje: -

Cyborg (Kyborg)
Pridáva 10 % k Odolnosti voči poškodeniu, k odolnosti voči Jedu, k odolnosti voči Radiácii a 10 bodov k Energetickým zbraniam. Užitočné, oplatí sa.
Vyžaduje: Veda 60, Medicína 60

Lawbringer (Presadzovateľ zákona)
Dobrá varianta „Nájomného zabijaka“. Zo všetkých zlých postáv, ktoré zabijete sami, môžete vziať ich prst a prsty potom môžete predať v základni Regulátorov, ktorá sa vám sprístupní až po prijatí tohto perku. Prsty od vás kúpi Sonora Cruz, vodkyňa regulátorov za 10 viečok a 10 bodov dobrej karmy za kus. Dostanete od nej aj Regulator Dust, oblek Regulátorov. Prst môžete získať takmer zo všetkých nepriateľov, keďže sú to „zlé“ postavy. No s peniazmi zas nie je až taký problém, aby bol tento perk nejako nutný. No môže byť, ak sa vám nezdá nič iné vhodnejšie.
Vyžaduje: -

Light Step (Ľahký krok)
Máte tak ľahký krok, že neaktivujete míny, ani iné nášľapné pasce. Pascí nie je tak veľa, ani nie sú tak nevšimnuteľné, aby ste potrebovali tento perk.
Vyžaduje: Agilita 6, Vnímanie 6

Master Trader (Majster obchodník)
Všetko, čo nakúpite, kúpite o 25% lacnejšie. Dosť zbytočné.
Vyžaduje: Charizma 6, Obchod 60


Perky 16. úrovne

Action Boy / Action Girl (Akčný chlapec / Akčné dievča)
Označenie závisí len od pohlavia hráča, teda jeho postavy. Pridá vám 25 ťahových bodov pri ťahovom súboji. Celkom dobré, ak tento spôsob využívate.
Vyžaduje: Agilnosť 6

Better Criticals (Lepšie kritické zásahy)
Keď sa vám podarí kritický zásah, spôsobíte o 50% väčšie poškodenie.
Vyžaduje: Vnímania 6, Šťastie 6

Chem Resistant (Chemická odolnosť)
Máte o 50% menšiu šancu, že si vytvoríte závislosť na drogách, ktoré používate.
Vyžaduje: Medicína 60

Tag!
Môžete si vybrať štvrtú hlavnú schopnosť, tak, ako ste si na začiatku vyberali 3. V podstate to znamená, že môžete ľubovoľnej schopnosti pridať 15 bodov navyše.
Vyžaduje: -


Perky 18. úrovne

Computer Whiz (Počítačový maniak)
Keď neuhádnete heslo pri hackovaní počítača a vyčerpáte všetky pokusy, počítač sa zablokuje. Ak máte tento perk, máte ešte jednu šancu na hacknutie počítača. Ale vždy je tu možnosť uložiť a nahrať pozíciu pri hackovaní.
Vyžaduje: Inteligencia 7, Veda 70

Concentrated Fire (Sústredená paľba)
Keď pri ťahovom boji zameriate viackrát tú istú časť nepriateľovho tela, pri každom ďalšom zameraní získavate +5% k presnosti streľby.
Vyžaduje: Malé zbrane 60, Energetické zbrane 60

Infiltrator (Infiltrátor)
Ak pri páčení zlomíte zámku, tak už s ňou nepohnete. S týmto perkom máte ešte jednu šancu pokúsiť sa zámku vypáčiť. Ale vždy je tu možnosť uložiť a nahrať pozíciu pri hackovaní.
Vyžaduje: Vnímanie 7, Páčenie 70

Paralyzing Palm (Paralyzujúca dlaň)
Pri boji bez zbrane máte v ťahovom spôsobe boja šancu, že nepriateľa na 30 sekúnd omráčite.
Vyžaduje: Boj bez zbraní 70


Perky 20. úrovne

Explorer (Prieskumník)
Na mape sa vám zobrazia všetky lokácie. Len sa zobrazia ako označené, ale nenavštívené, takže nemôžete na ne ani použiť rýchle cestovanie. Ak sa chcete túlať svetom, uľahčí vám to prácu. Zobrazí vám to aj lokácie prídavkov k hre, no jedine ak si zvolíte tento perk potom, čo aktivujete tieto prídavky (Point Lookout, Broken Steel, Operation Anchorage, The Pitt, Mothership Zeta).
Vyžaduje: -

Ninja (Ninja)
Pri boji s chladnými zbraňami, alebo bez zbrane máte 15% šancu vyhnúť sa útoku. Pri kritickom zásahu z plíživého útoku máte bonus k poškodeniu 25%. Ak nie ste strelec, môže sa vám to hodiť, inak ani nie.
Vyžaduje: Plíženie 80, Chladné zbrane 80

Grim Reaper´s Sprint (Beh Smrtky)
Keď niekoho zabijete pri ťahovom súboji, obnovia sa vám všetky ťahové body a môžete pokračovať.
Vyžaduje: -

Solar Powered (Solárne posilnenie)
Keď ste vystavený slnečnému svetlu, obnovuje sa vám každých 10 sekúnd 1 bod života a získavate bonus 2 body k Sile. Na perk 20-tej úrovne mi to nepríde ako niečo extra, keďže to pôsobí len vonku a cez deň.
Vyžaduje: Odolnosť 7


Perky 21-30. úrovne

V hre môžete dosiahnuť maximálne úroveň 20. Ak máte aj prídavok Broken Steel, tak sa horná hranica maxima posúva na úroveň 30. Môžete si tak vybrať perky, ktoré ste predtým museli oželieť a tiež je pridaných pár nových perkov. Tieto nové perky sú špecialitky (tak trochu podvody) uľahčujúce veci, ktoré boli predtým trochu zdĺhavé, či problematické.


Perky 22. úrovne

Deep Sleep (Hlboký spánok)
S týmto perkom si plne odpočiniete (čo vám pridá aj 10 xp), nech už spíte kdekoľvek. Predtým to bolo možné len vo vašej vlastnej posteli (v Megatone, či v Tenpennyho veži), alebo v prenajatej posteli.
Vyžaduje: -

Puppies! (Šteniatka!)
Ak ste si obľúbili vášho psa Dogmeata, tak je toto niečo pre vás. Ak Dogmeat zomrie, tak sa pred Vaultom 101 objaví jeho šteňa. To môžete používať miesto Dogmeata a ak zomrie aj toto šteňa, objaví sa tam ďalšie, takže o psieho spoločníka neprídete.
Vyžaduje: -

Quantum Chemist (Kvantový chemik)
Každá desiata fľaša Nuka-Coly, ktorú získate, sa automaticky zmení na Nuka-Cola Quantum.
Vyžaduje: -


Perky 24. úrovne

Devil´s Highway (Diablova diaľnica)
Vašu karmu vám to nastaví na Veľmi zlú. Karmu môžete ovplyvniť rôznymi spôsobmi, takže je to perk z pohodlnosti.
Vyžaduje: -

Escalator to Heaven (Eskalátor do neba)
Vašu karmu vám to nastaví na Veľmi dobrú. Karmu môžete ovplyvniť rôznymi spôsobmi, takže je to perk z pohodlnosti.
Vyžaduje: -

Karmic Balance (Karmická rovnováha)
Vašu karmu vám nastaví na neutrálnu. Karmu môžete ovplyvniť rôznymi spôsobmi, takže je to perk z pohodlnosti.
Vyžaduje: -

No Weakness (Žiadna slabosť)
Všetky vaše základné vlastnosti, ktoré ste mali na menej než 5 bodov, nastaví na 5 bodov. Je dosť nepravdepodobné, že by ste mali niečo pod 5 bodov na 24. úrovni a ešte je tu aj perk „Almost Perfect“, takže tento je úplne zbytočný.
Vyžaduje: -


Perky 26. úrovne

Nerves of Steel (Nervy z ocele)
Zvyšuje rýchlosť obnovovania akčných bodov potrebných pre ťahový spôsob boja.
Vyžaduje: Agilita 7

Rad Tolerance (Radiačná tolerancia)
Neutrpíte postih z miernej radiácie. Pri miernej radiácii máte o bod zníženú Odolnosť. Keď už, tak sa viac oplatí použiť perk „Intense Training“ na zvýšenie Odolnosti. Ale celkovo radiácia nie je takým problémom, aby s na ňu takto míňal perk.
Vyžaduje: Odolnosť 7

Warmonger (Vojnový štváč)
Ihneď získate všetky schémy na ručne vyrábané zbrane a to z každej na všetky tri úrovne, takže sa nemusíte naháňať za schémami. Ak však poriadne prehľadávate herný svet, tak už pri 26. úrovni zrejme máte dosť týchto schém.
Vyžaduje: Inteligencia 7


Perky 28. úrovne

Party Boy / Party Girl (Lev večierkov)
Nehrozí vám závislosť z alkoholu.
Vyžaduje: -

Rad Absorbtion (Radiačná absorpcia)
Ak ste boli vystavený radiácii, ožiarenie vám pomaly samo klesá. Na 28. úrovni však už iste máte mnoho spôsobov, ako sa postarať o radiáciu.
Vyžaduje: Odolnosť 7


Perky 30. úrovne

Almost perfect (Takmer dokonalý)
Všetky vaše základné vlastnosti nastaví na 9 bodov (teda ak máte nejakú na 10, tak ju nezníži, zmení len tie, čo mali menej ako 9). Ak ste nepoužili ešte Bobbleheady, tak si môžete všetky maximalizovať, no neviem, či by niekto čakal 30 úrovní bez použitia Bobbleheadov. Pred aplikáciou tohto perku vyložte z inventára šťastnú biliardovú guľu, ktorú ste mohli získať v Big Towne, inak budete mať Šťastie na 9 aj s ňou a bez nej len 8.
Vyžaduje: -

Nuklear Anomaly (Nukleárna anomália)
Keď vaše zdravie klesne na 20 bodov (bodov, nie percent), tak vybuchnete ako malá atómka (v štýle Fat Man). Vás ten výbuch nezabije, ale zabije (respektíve zasiahne) všetkých okolo vás, vrátane vašich spoločníkov, či NPC, ak sú pri vás. Ak spôsobíte výbuch, napríklad vozidla, tak ten výbuch vám ublíži. Spoliehať sa na toto je dosť riskantné, pretože pri silnejších nepriateľoch vám tých 20 bodov života nemusí vydržať, môžu vás zabiť skôr, než vybuchnete, prípadne vás môžu dostať nepriatelia, ktorí sú dosť ďaleko od vás, aby ich ten výbuch zasiahol.
Vyžaduje: -

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára