utorok 8. septembra 2015

Odevy vo Fallout New Vegas

Odevy

Stručný prehľad oblekov a brnení, len ich unikátnych verzií a aj pár bežnejších, no menej sa vyskytujúcich. Väčšinu z nich, ktoré majú na sebe iné postavy môžete získať obráteným kradnutím.

Veci môžete samozrejme aj nakupovať, mimo bežných a raritných odevov a zbraní sa mnohé objavia v ponuke obchodníkov. Niektoré kúsky (či už úplne obyčajné a lacné, alebo kvalitnejšie a drahšie) sa zvyknú objavovať v ponuke len niektorých obchodníkov. Niektoré predmety sa objavia v ponuke, až keď ste na vyššej úrovni. Ponuka sa zvykne meniť každé dva dni, takže si stačí počkať pred obchodom a vrátiť sa dnu.
Schopné veci majú Mick a Ralph vo Freeside, bohatý výber zbraní a pár brnení a dosť zbraňových vylepšení je u Gun Runnersov a pre energetické zbrane je jediným špecializovaným obchodom Silver Rush vo Freeside. Mix silných, aj energetických zbraní sa nájde u rytierky Torres u Bratstva Oceli.
Za zmienku stoja Bardon a Zbrojárka. Bardon je zásobovací dôstojník na priehrade, v kancelárskych častiach. Obchoduje s vami, ak ho presvedčíte, alebo ak pracujete v rámci hlavného príbehu pre NKR. Zbrojárka Veľkých Chánov, je v pivnici domu pri vstupe do kaňonu Chánov. Majú niektoré síce bežné, ale málo sa vyskytujúce predmety. Napríklad nájazdnícke prilby (Raider Arclight Helmet, Raider Blatmaster Helmet, Raider Wastehound Helmet, pretože Fiendi nosia bežne nájazdnícke šaty, ale len svoje vlastné prilby), Recon Armor, Fat Man, Mantis Gauntlets, T-45d energozbroj.
Obleky

Ambassador Crocker's Outfit
Má ho veľvyslanec Dennis Crocker vo Vegas v časti Strip na veľvyslanectve NKR. Môžete ho zabiť, alebo mu ho ukradnúť.
Efekt: -

Benny's Suit
Má ho Benny, šéf kasína Tops. Môžete mu ho ukradnúť, no ľahšie je mu ho vziať pri úlohe „Ring-a-ding-ding“.
Efekt: +5 Obchod, +5 Rečníctvo.

Boomers Uniforms
Boomeri žijú v leteckej základni Nellis. Ich obleky nie sú unikátne, môžete im ich pokradnúť, alebo s nimi bojovať. Inak môžete získať Boomer Flightsuit, Jumpsuit a Cap v Nellis Array od mŕtvych Boomerov. Za splnenie úlohy Voilare získate Boomer Flightsuit a Boomer Helmet. Boomers Hat je možno kúpiť u ich obchodníka v hangári.
Boomer Flightsuit: -; Boomer Jumpsuit: -; Boomers Cap: Vnímanie +1; Boomers Hat: Vnímanie +1; Boomers Helmet: Vnímanie +1.

Bounty Hunter Duster
Oblek Lovca Odmien má Caleb McCaffery (môžete ho od neho získať pri úlohe „Debt Collector“), Beatrix Russelová v starej mormonskej pevnosti (pokým jej nezoženiete prácu v kasíne) a Červená Lucy v Thorne.
Efekt: +1 Charizma, +5 Zbrane.

Brotherhood Elder's Robe
Róbu starešinu má len Starešina v bunkri Bratstva Oceli. Mcnamara, alebo Hardin, ak ste sa postarali o zmenu.
Efekt: -

Civilian Engineer Jumpsuit
Oblek civilných technikov majú na sebe niektorí technici v priehrade.
Efekt: +5 Oprava.

Followers Doctor Coat
Lekársky plášť Nasledovníkov Apokalypsy nosia členovia tejto skupiny. Ak ich nechcete kradnúť, na pár zabitých členov môžete naraziť pri úlohe „I Could Make You Care“. Nosí ho aj Emily Ortalová pred Lucky 38.
Efekt: +5 Veda.

Followers Lab Coat
Laboratórny plášť Nasledovníkov Apokalypsy dostanete od Julie Farkasovej v starej mormonskej pevnosti, keď sa stanete idolom Nasledovníkov a prijmete členstvo.
Efekt: +10 Medicína, +10 Veda.

Handyman Jumpsuit
Údržbársky oblek má Kate, asistentka Michaela Angela v jeho dielni na konci Stripu vo Vegas a Keith v Aerotech Office Parku, od ktorého ho môžete získať v rámci úlohy „Podozrivý Keith“.
Efekt: +5 Oprava.

Naughty Nightwear
Dráždivé spodné prádlo má na predaj Mick v obchode Micka a Ralpha vo Freeside. Musíte ho presvedčiť, aby vám sprístupnil špeciálnu ponuku lepšej výbavy.
Efekt: +10 Rečníctvo, +1 Šťastie.

NCR Engineer Jumpsuit
Oblek technika NKR majú na sebe samozrejme technici NKR v priehrade. Môžete im ich ukradnúť. Jeden môžete ukradnúť aj zo skrine v zásobovacej komore (Supply Closet) pod schodmi v Návštevníckom centre Priehrady.
Efekt: +5 Oprava.

President Kimball's Suit
Oblek prezidenta Novej Kalifornskej Republiky získate, ak neuspejete pri úlohe „You'll Know It When It Happens“, alebo ak uspejete pri úlohe „Arizona Killer“.
Efekt: +5 Rečníctvo.

Prostitutes Outfits
V hre sú aj tri druhy oblečení prostitútok (a prostitútov, podľa pohlavia nositeľa). Nosia ich prostitútky v Stripe a v kasínach. Dajú sa len ukradnúť obráteným kradnutím. Nemajú žiadny iný význam, než aby ste si trochu spestrili šatník.
Efekt: -

RobCo Jumpsuit
Oblek spoločnosti RobCo má na sebe Dermot vo Westside. Môžete ho od neho získať pri úlohe „The Coyotes“.
Efekt: +5 Oprava.

Sexy Sleepwear
Sexy spodné prádlo je na poličke v izbe Aureliusa of Phoenixa v Cottonwood Cove. Nejaké je vo Vaulte 19. V izbe Sarah Weintraubovej v hotely Vault 21 v Stripe, v šatníku. A aj na ďalších miestach, občas v náhodne v skriniach.
Efekt: +1 Charizma.

Sherif's Duster a Sherif's Hat
Šerifský oblek aj klobúk nájdete v sete Primm v dome bývalého šerifa. Klobúk má aj Osamelý Tulák a Dusty McBride z Novacu, ale kabát je len tam.
Efekt oblek: +5 zbrane, +1 Charizma; Efekt klobúk: +1 Vnímanie.

Slave Rags a Slave Scarf
Otrocké handry a otrocká šatka. Šatky majú na sebe Weathersovci zajatí v Cottonwood Cove. Šaty nájdete na ukrižovaných otrokoch (jedna je aj po ceste do Cottonwood Cove), na tých, ktorých porazíte v aréne v pevnosti a občas môžu byť aj u potulných NPC.
Efekt handry: -; Efekt šatka: +1 Vnímanie.

Vault Lab Uniform
Uniforma laboranta z Vaultu sa dá kúpiť v Stripe od Sarah Weintraubovej v hoteli Vault 21. Nemá ju v ponuke vždy.
Efekt: +5 Veda.

Vault 3 Jumpsuit, Vault 11 / 19 / 21 / 22 / 34 Jumpsuit
Všetky nájdete v príslušných Vaultoch, zväčša v skriniach a šatníkoch. Menej ich je v 21tke, čo je stále obývaný Vault v Stripe.
Efekt: +2 Zbrane nablízko, +2 Rečníctvo.

Vault 3 Utility Jumpsuit
Nájdete vo Vaulte 3.
Efekt: +5 Oprava, +5 Páčenie.

Viva Las Vegas
Tento oblek nosí Kráľ (King), vodca gangu Kingov vo Freeside v ich centrále King's School of Impersonation.
Efekt: -

Wastelanders clothes
Sem spadajú bežné sedliacke šaty (1; Brahmin-Skin Outfit), šaty pútnikov (2; Wasteland Wanderer Outfit) a šaty osadníkov (3; Wasteland Settler Outfit). Bežné odevy, ktoré nosí mnoho ľudí a nájdete ich aj na zabitých obetiach pustiny. Odlišnou verziou sú šaty pustinárskeho doktora (4; Wasteland Doctor Fatigue) a chirurga (5; Wasteland Surgeon Outfit). Tieto tiež nie sú veľkou zvláštnosťou a neraz ich majú na sebe výtržníci vo Freeside, ktorí napádajú obyvateľov aj vás.
Efekt: 1; 2; 3: +1 Agilita, +1 Odolnosť. Efekt: 4; 5: +5 Medicína.


Ľahké brnenia

All-Purpose Science Suit
Vedecký oblek, ktorý nájdete v útočisku Nasledovníkov Apokalypsy (Followers Safehouse), od ktorého dostanete kľúč od Julie Farkasovej, ak sa stanete idolom Nasledovníkov.
Efekt: +5 Veda.

Caesar's Armor
Brnenie Cézara, vládcu pevnosti Légie.
Efekt: +5 Prežitie, +5 Rečníctvo.

Explorer's Gear
Tento odev nosí Orion Moreno, ktorý žije v dome pri NCR Sharecopper Farms. Stretnete ho aj pri úlohe „For Auld Lang Syne“.
Efekt: +2 Zbrane na blízko, +2 Zbrane.

Great Khans armor
Odevy, ktoré nosia Veľkí Cháni. Môžete im ich ukradnúť, alebo ich zabiť, podľa štýlu hrania a na pár zabitých aj narazíte. Great Khan Suit Armor nosí len Anders a má ho aj mŕtvy McMurphy v Boulder City. Great Khan Soldier Armor a Great Khan Simple Armor nosí väčšina ostatných Chánov. Great Khan Armored Leather má jedine ich vodca Papa Chán. Ich rohatú prilbu Great Khan Spike Helmet nosí iba ich vodca Papa Chán a Oscar Valesco (úloha „Climb Ev'ry Mountain“).
Efekt: -

Chinese Stealth Armor
Ľahké brnenie. Nájdete ho v priehrade, v kancelárskych častiach. Tam je miestnosť s rádioaktívnymi sudmi. V nej je hromada drevených krabíc. Všetky sú prázdne, až na jednu, v ktorej je toto brnenie. Aj v jednom počítači tu v kanceláriách sa môžete dočítať, že objavili oblek z neznámej látky.
Efekt: +5 Plíženie.

Radiation Suit, Advanced Radiation Suit
Protiradiačný oblek nájdete v jaskyni pri Niptone v Hidden Supply Cave, v jaskyni Broc Flower Cave a u mŕtvoly v Clark Field. Zdokonalený antiradiačný oblek je v Crescent Canyon East, druhý je v kanáloch pod Vegas (Central Sewers) a tretí v úkryte Nasledovníkov Apokalypsy (Followers Safehouse).
Efekt - Radiation Suit: +30 Odolnosť voči radiácii.
Efekt - Advanced Radiation Suit: +40 Odolnosť voči radiácii.

Regulator Duster
Nosí ho Osamelý Tulák (Lonesome Drifter) pri El Dorado Dry Lake, alebo v kasíne Tops.
Efekt: +5 Zbrane, +1 Charizma.

Space Suit, Space Suit Helmet Vesmírny skafander s helmou nájdete v REPCONN Test Site počas úlohy „Come Fly With Me“. V dolnej časti, v riadiacej miestnosti.
Efekt: +40 Odolnosť voči radiácii; Efekt helma: -


Stredné brnenia

Combar Armor, reinforced mark 2; Combat Helmet, reinforced mark 2
Silnejšia verzia bežného bojového brnenia. Nájdete ju len v batohu na kopci nad Brewer's Beer Bootlegging. Inak sa dá kúpiť na vyšších úrovniach u Chánov, Gun Runnerov, či Bratstva Oceli.
Efekt: -

Gannon Family Tesla Armor, Gannon Family Tesla Helmet
Môžete ho získať ako odmenu pri úlohe „For Auld Lang Syne“.
Efekt brnenia: +20 Odolnosť voči radiácii, +10 Energetické zbrane.
Efekt prilby: -1 Charizma, + 5 Odolnosť voči radiácii.

Legion Centurion Armor, Legion Centurion Helmet
Legionárske brnenie Centurióna aj s prilbou nosí Aurelius of Phoenix v Cottonwood Cove. Bez prilby má brnenie Silus, zajatý legionár v pevnosti McCarran. V závere hry narazíte na viacero centurionov, ale ak si chcete brnenie užiť aj dlhšie, než na záverečnú misiu, tak len od týchto dvoch.
Efekt: -

Rangers Armor
Rangeri majú dva druhy brnení. Bojové NCR Ranger Combat Armor a prieskumné NCR Ranger Patrol Armor. Bojové brnenia aj s prilbami Ranger Helmet majú rangerskí veteráni, narazíte na nich v táboroch NKR, pri úlohe „Restoring Hope“ vám môžu pomôcť s útokom a tiež aj v NCR Ranger Safehouse. V NCR Ranger Safehouse je aj prieskumné brnenie a druhé ľahko získate z tela mŕtveho pri úlohe „Padlý Morales“. U neho nájdete aj rangerský klobúk Ranger Hat. Šedú verziu klobúka Ranger Grey Hat nájdete v tábore Searchlight v podzemí západného kostola. Nosia ich aj rankerka Ghost v Mohavskom Stanovisku a ranger Jackson (hnedú verziu).Na rangerských staniciach u rangerov nájdete potom u rangerov rozličné verzie ich odevov, klobúkvo aj prieskumného brnenia.
Efekt: -

Recon Armor
Nosí ho pár členov Bratstva Oceli. Na predaj u niektorých lepších obchodníkov. Tiež je v Brotherhood of Steel Safehouse.
Efekt: +5 Plíženie.


Ťažké brnenia

NCR Salvaged Power Armor, NCR Salvaged Power Helmet
Energozbroj, ktorú si pre svoje potreby upravila armáda NKR. Nevyžaduje tréning na energozbroj od Bratstva Oceli, ale zase nie je to neutrálne brnenie a ste v ňom považovaný za člena NKR. Je o niečo slabšie, než T-45d a T-51b. Nosia ho niektorí vojaci vo vojenských táboroch NKR.
Efekt brnenie: -2 Agilita; Efekt prilba: -

Remnants Power Armor, Remnants Power Helmet
Energozbroj enklávy. Prilba je v Silver Peak Mine. Celé brnenie aj s prilbou dostanete ako odmenu za splnenie úlohy „For Auld Lang Syne“, kde vás aj naučia používať energozbroj.
Efekt brnenie: +1 Sila, +15 Odolnosť voči radiácii.
Efekt prilba: -1 Charizma, +5 Odolnosť voči radiácii.

T-45d Power Armor, T-45d Power Helmet
Pár ich nájdete v bunkri Bratstva Oceli. Na predaj ich tam má v bunkri aj zásobovacia dôstojníčka, rytierka Torresová. Dostanete ho aj za splnenie úloh pre Bratstvo Oceli, kedy vás ho naučia aj používať. Tiež je v Brotherhood of Steel Safehouse. Na predaj aj u Bardona, či Chánskej zbrojárky.
Toto je neutrálne brnenie. Členovia Bratstva Oceli nosia také isté, len je označené ako Brotherhood T-45d Power Armor, ktoré ak si oblečiete, tak budete v prestrojení za člena Bratstva.
Efekt brnenie: +2 Sila, -2 Agilita, +10 Odolnosť voči radiácii.
Efekt prilba: +3 Odolnosť voči radiácii.

T-51b Power Armor; T-51b Power Helmet
Silnejšia verzia energozbroje. Na predaj ich tam má v bunkri aj rytierka Torres.
Toto je neutrálne brnenie. Členovia Bratstva Oceli nosia také isté, len je označené ako Brotherhood T-51b Power Armor, ktoré ak si oblečiete, tak budete v prestrojení za člena Bratstva.
Efekt brnenie: +1 Sila, +25 Odolnosť voči radiácii.
Efekt prilba: +1 Charizma, +8 Odolnosť voči radiácii.


Ostatné

Construction Hat
Pracovná prilba. Má ju Chomps Lewis v Sloane. Druhá je voľne vo vlakovom tuneli, ktorý je medzi leteckou základňou Nellis a Raulovou chatrčou.
Efekt: -

Jessup's bandana
Šatky na hlavách majú niektorí členovia gangov (Zmija, Šakal) a lotri vo Freeside. Špeciálnu má Jessup, člen Veľkých Chánov, ktorého stretnete v Boulder City. Ak vyriešite jeho úlohu mierovo, tak sa presunie do Red Rock Canyon.
Efekt: +1 Vnímanie.

Lucky Shades
Slnečné okuliare z obchodu pri Tenpennyho veži sa vrátili aj sem. No sú v Caesar's Legion Safehouse.
Efekt: +1 Šťastie.

Motor-Runner's Helmet
Nosí ju Motor-Runner, vodca gangu Fiendov vo Vaulte 3. Skočíte za ním pri úlohe „Lovec Odmien“.
Efekt: +1 Vnímanie, +5 boj bez zbraní.

Police Hat
Policajnú čapicu nosí Dermot vo Westside. Môžete ho od neho získať pri úlohe „The Coyotes“.
Efekt: -

Raider Blastmaster Helmet
Nájazdnícka prilba. Dá sa kúpiť u zbrojárky Veľkých Chánov (občas sa objaví v jej ponuke).
Efekt: +5 Zbrane, +5 Výbušniny.

Suave Gambler Hat
Tento klobúk získate, len ak máte črtu „Divoká Pustina“. Bude v chladničke pri ceste poniže Goodspringu.
Efekt: +1 Vnímanie.

Tuxedo Hat
Tento elegantný klobúk k obleku nosí Mortimer v kasíne Ultra-Luxe. Stretnete sa s ním pri úlohe „Beyond the Beef“.
Efekt: +1 Vnímanie.

Vance's Lucky Hat
Pôvodne patril slávnemu Vanceovi z kasína Vikki a Vance. Teraz ho nosí Sammy Wins vo Wins Hideout.
Efekt: +1 Vnímanie.

Vikki's Bonnet
Pôvodne patril slávnej Vikki z kasína Vikki a Vance. Teraz ho nosí Pauline Winsová vo Wins Hideout.
Efekt: +1 Vnímanie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára