utorok 8. septembra 2015

Karma vo Fallout 3

Karma určuje váš prístup k svetu a to, ako vás ľudia vnímajú. V podstate odráža to, či sú vaše činy dobré, zlé, alebo či ich striedate, aby ste si zachovali tvár neutrálnosti. To, či ste podľa karmy dobrý, zlý, alebo neutrálny ovplyvňuje rôzne veci v hre.

Ak ste dobrák, tak vám v Megatone občas dajú obyvatelia zdarma nejaké jedlo, či lieky, aby vám poďakovali za vaše dobré skutky. Ak ste veľmi zlý, tak vám zas tieto veci dajú v Paradise Falls ako prejav rešpektu. Tiež má karma vplyv na niektoré postavy pri rozhovoroch. Vaše činy, ale aj vašu karmu môže Three Dog okomentovať v rádiu. Karma však nemá nejaký zásadný vplyv na hru. Ovplyvňuje ešte to, akých spoločníkov môžete prijať. Ak ste dobrý, tak sú v mám k dispozícii Fawkes a Star Paladin Cross. Ak ste zlý, sú vám k dispozícii Jericho a Clover. Ak ste neutrálny, sú vám k dispozícii Seržant RL-3 a Butch. Akurát Dogmeat a Charon nevyžadujú žiadnu konkrétnu karmu.
Karmu môžete ovplyvňovať konkrétnymi činmi pri plnení úloh. Okrem toho môžete pre zvýšenie karmy prispievať v kostole, predávať prsty (perk „Lawbringer“), dávať čistú vodu žobrákom, zabíjať veľmi zlé postavy, oslobodzovať zajatcov supermutantov. Znižovať karmu môžete pojedaním tiel (perk „Cannibal“), predávaním uší (perk „Contract Killer“), okrádať postavy, hackovať cudzie počítače (dá sa opakovať), kradnúť voľne uložené cudzie predmety, zabíjať dobré postavy, zotročovať ľudí.
S Karmou súvisia aj niektoré náhodné stretnutia. Ak ste veľmi zlá postava, tak vás občas napadnú Regulátori, ktorí sa snažia presadzovať dobro vo svete. Ak ste zas veľmi dobrá postava, tak vás budú napádať žoldnieri Talon Company. Dobrákov, ktorí zrejme úlohu „The Power of Atom“ vyriešili po dobrom, môžu napadnúť aj najatí vrahovia. Sú označení ako Hitman, ale vyzerajú rovnako ako žoldnieri spoločnosti Talon. Najal ich pán Burke za vašu neochotu spolupracovať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára