utorok 8. septembra 2015

Črty ve Fallout New Vegas

Črty

Na začiatku hry, pri tvorbe postavy máte na výber aj desať čŕt vašej osobnosti. Môžete si zvoliť jednu, dve, alebo aj žiadnu (pretože majú ako pozitívne, tak aj negatívne účinky).

Built to Destroy (Zrodený pre ničenie)
Výhoda: +3% šanca na kritický zásah.
Nevýhoda: +15% rýchlejšie opotrebovanie zbraní.
Nie je to rapídne rýchle opotrebovanie zbraní, ale je tu a zamrzí skôr pri kvalitných a unikátnych zbraniach, pokiaľ nie ste dobrý opravár, alebo si nedávate opravovať zbrane za peniaze. Nie veľmi užitočná črta.Fast Shot (Rýchla Strela)
Výhoda: +20% k rýchlosti paľby zo zbraní (bežné aj energetické). Nevýhoda: -20% k presnosti paľby zo zbraní (bežné aj energetické).
Presnosť považujem za väčšiu výhodu než rýchlosť, takže sa mi to nezdá ako najvhodnejšia črta. Ale negatívny účinok sa dá mierne zredukovať niektorými perkami, takže si zvážte jeho využitie k zbraniam, ktoré chcete používať.

Four Eyes (Štyri oči)
Výhoda: +2 body k Vnímaniu (Perception), keď máte nasadené okuliare.
Nevýhoda: Vaše základné Vnímanie je znížené o 1 bod.
Toto pôsobí ako zbytočnosť. Zníži sa vám Vnímanie o 1, len aby ste mali s okuliarmi +2, čiže o jedna viac, než bez tejto črty a navyše okuliare nemôžete nosiť s každou prilbou, či maskou. Okuliare tu v hre sami o sebe neposkytujú žiadny bonus k vnímavosti (okrem šiltovky s okuliarmi).

Good Natuered (Dobrá povaha)
Výhoda: +5 bodov k Obchod, Medicína, Oprava, Veda a Rečníctvo.
Nevýhoda: -5 bodov k Energetické zbrane, Zbrane, Výbušniny, Zbrane na- blízko a Boj bez zbrane.
Môže byť na zváženie pre tých, čo hrajú skôr na riešenie problémov, než na útok, ale môže sa hodiť aj pre tých, čo najprv strieľajú a potom sa pýtajú, aby im trochu zvýšil sociálne schopnosti a neskôr sa môžu pri levelovaní sústrediť na špecifické zbrane, ktoré chcú používať.

Heavy Handed (Ťažká ruka)
Výhoda: Útok zbraňami nablízko a bez zbrane spôsobuje väčšie poškodenie.
Nevýhoda: Útok zbraňami nablízko a bez zbrane spôsobuje menšie poškodenie pri kritickom zásahu.
Ak ste zameraný na boj so zbraňami nablízko, či boj bez zbraní, je táto črta celkom vhodná. Kritický zásah sa totiž nepodarí vždy a keď spôsobíte väčšie zranenie každým iným zásahom, tak sa to celkom vyrovná.

Kamikadze
Výhoda: +10 akčných bodov.
Nevýhoda: -2 body k Prahu Poškodenia (Damage Threshold).
Tiež využiteľná črta, ak zvyknete bojovať v ťahovom systéme, na ktorý potrebujete akčné body. Dva body na výdrži sa neskôr stratia, keď budete mať dobré brnenia.

Loose Cannon (Neriadená strela)
Výhoda: o 30 % väčšia rýchlosť pri vrhacích zbraniach.
Nevýhoda: Vrhacie zbrane majú o 25% menší dosah.
Rýchlosť vs dostrel (respektíve dohod, ide o granáty, kopije, dynamity a vrhacie nože). Ak chcete hádzať rýchlejšie výbušniny bližšie k sebe, tak si zvoľte túto zbytočnosť.

Small Frame (Malá Figúra)
Výhoda: +1 bod k Agilite.
Nevýhoda: Schytáte o 25% väčšie poškodenie v končatinách.
Vaša postava vám umožňuje väčšiu rýchlosť a obratnosť, no so slabými končatinami, čo veľa neznesú. Môžete si pomôcť na redukciu tohto negatívneho účinku perkom „Adamantiová kostra“, či „Tvrdý chlapík“. Nehodí sa pre Hardcore Mode, kedy sa zranené končatiny liečia ťažšie.

Trigger Discipline (Disciplína Spúšte)
Výhoda: +20% k presnosti paľby zo zbraní (bežné aj energetické).
Nevýhoda: -20% k rýchlosti paľby zo zbraní (bežné aj energetické).
Presný opak črty „Rýchla Strela“. Celkom šikovné, keďže vylepšuje presnosť všetkých zbraní, či už na presnosti si zakladajúcich ostreľovačiek, alebo rýchlopalných s veľkým rozptylom. No v závislosti od vášho typu hrania môže niekedy zavážiť aj rýchlosť.

Wild Wasteland (Divoká Pustina)
Výhoda: Nejaké tie šialenstvá v hre.
Nevýhoda: Nezískate pár „normálnych“ špecialít.
Táto črta je fakt zaujímavosť. Už v predošlých Falloutoch sa objavilo pár šialeností, ktoré mali pobaviť hráča (ako napríklad nezabudnuteľné odkazy na Monty Pythonov) a ďalšie boli vytvorené aj do tejto hry, no zrejme nie všetci považovali za dobré ísť v tradícii pôvodných dielov a tak to vyriešili kompromisom. V hre narazíte na pár zaujímavostí len s touto črtou. Vždy, keď na niečo také narazíte, tak uvidíte v ľavom hornom rohu prekvapenú tvár Pip-Boya s textom „...“. Vtedy viete, že je to práve ten moment, na ktorý v hre nenarazia tí, čo si túto črtu nevybrali.
Pre ilustráciu uvediem pár príkladov tejto črty:
Medzi Goodspringom a Goodspringskými prameňmi je pri ceste chladnička, v ktorej je kostra. Tá má pri sebe Šarmantný hráčsky klobúk (Suave Gambler Hat). Narážka na posledný diel Indianu Jonesa.
Na Horowitzovej farme nenarazíte na žoldnierov, ale na mimozemšťanov, nad ktorými je aj lietajúci tanier. Od kapitána mimozemšťanov môžete získať aj Mimozemský Blaster, kde by ste inak získali od žoldnierov YCS/186.
Pri chatrči Field's Shack môžete s Rexom naraziť na Jimmyho studňu.
V Broc Flower Cave narazíte na obrie krysy. S touto črtou budú označené ako Hlodavce Neobvyklej Veľkosti.
Pri dome neďaleko radnice v Niptone nájdete dve mŕtvoly, Owen a Beru. Strýko a teta Luka Skywalkera.
V Cottonwood Cove na budove centuriona bude nápis Romanes Eunt Domus, odkaz na Monty Python, Život Briana.
Pri rokline Devil's Throat nájdete nevybuchnutú atómovú bombu „The One“.
Pri úlohe „Stratené dievča?“ bude hore na kopci miesto mŕtvoly prospektora telo Jonnyho a na stole pri nej nájdete karty.
V kostole v Camp Searchlight nájdete tri Sväté trieštivé granáty, inak by tam boli dve Mini Nuke.
Pri poslednej úlohe pri boji na priehrade si nastavte na počúvanie Núdzové Rádio NKR a medzi jednotlivými hláseniami začujete aj dva neobvyklé výkriky.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára